Hakkımızda

HANEDAN EMLAK güvencesi altında kurmuş olduğumuz Hanedanmezat.com internet sayfasında listeli müzayedelerimizin yayınına başlamış bulunmaktayız.

Hanedan mezat bir müzayede firması olarak dostlarımızın katılımıyla 25,08,2020 tarihinde faal olarak açılmıştır.

Başlangıç tarihinden itibaren müzayede ürünlerinde edindiğimiz tecrübelerimizle alıcı ve satıcıyı buluşturan bir firma olarak çalışmalarına devam etmekteyiz.

Yazılı basılı belgeler fotoğraflar kitaplar efemera kartpostal ve kolleksiyon expertiz bunun gibi benzer ürünleri alım satımını yapmaktayız.

SATMAK istediğiniz veya ALMAK istediğiniz ürünler için firmamıza müracat ederek bilgi alabilirsiniz

Üyelik formumuzu doldurunuz gereken bilgileri bildiriniz sitemize üye olduktan sonra ürün alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

SATMAK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERİNİZİ DEĞERİNDE ALIMI TARAFIMIZDAN YAPILMAKTADIR

 

 

 

Müzayede: Açık arttırma yolu ile yapılan satışa müzayede denir.

Pey vermek: Müzayede sektöründe almak istediğiniz ürüne vereceğiniz kesin teklif anlamına gelmektedir.

Efemera: Kelime Eski Yunanca kökenlidir ve "bir günden fazla dayanmayan" anlamına gelen "ephemeron" un çoğul şeklidir. İngilizce "ephemera" ise bu dilde kısa ömürlü şeyler, kalıcı olmayan yayınları tanımlamak için kullanılmıştır. Bu materyaller, biriktirilmek amacı ile üretilmemiş kısa ömürlü ve başlangıçta fazla değer taşımayan, ancak sonradan bazı koleksiyoncular tarafından koleksiyon malzemesi haline getirilmiş "ıvır zıvır" ürünlerin genel adıdır. Bu ürünler genellikle basılı materyalleri kapsar. Bu efemera ürünlerinin arasında okul diplomaları, karneler, otobüs sinema biletleri, piyango biletleri, spor toto kuponları, gazete nüshaları, tanıtım broşürleri, mektuplar, kartvizitler, lokanta menüleri, tapu senetleri, noter senetleri, banka dekontları, çikolata ve sakızlardan çıkan kartlar, sigara kâğıtları, posterler, pasaportlar, fotoğraflar, kartpostallar, düğün davetiyeleri gibi gündelik hayatın ayrıntılarını belgeleyen materyaller sayılabilir.

Nümismatik: Türkçeye Fransızcadan geçen kavram, sikke ve para anlamındaki Yunanca "nomisma" sözcüğünden türemiştir. nümismatik sözcüğü aynı zamanda "para ile ilgili" anlamında bir sıfattır.

Nümismatikle ülkemizde para alım satımı ile uğraşan bu işe gönül vermiş kişiler ve kurumlar bulunmaktadır nümismatik işinde kondüsyon ( ürünün sağlamlığı temizliği) çok önemlidir temiz ürün 10 üzerinden değerlendirilerek 6/10  3/10  7-8/10 gibi ifadeler kullanılmaktadır mesela çil çil  yada çil altı yada temiz çok temiz - çok çok temiz tabirleri ile satılan paranın değerini ifade ederler

Filateli: pul ve pulculuk 

Filatelist:pul ve pulculuk ile ilgili çalışan kişi yada kurumlara verilen isimdir pulculuk ülkemizde genel anlamda osmanlı ve cumhuriyet pulları olmak üzere ayrılmakla beraber damga pulları posta pulları fiskal pulları işgal pulları gibi çeşitli branşlara ayrıldığı gibi  ülkeler arasında da ayrılırlar bunların bilgisini kolleksiyoncu olan değerli arkadaşlar ve derneklerimiz ülkemizde mevcuttur

Haliyle ne demek: haliyle ibaresinin görüldüğü ürünler,kusurlarıyla beraber satışı gerçekleşen ürünlerdir.

Her türlü kusur bu tabir ile adlandırılarak satışı gerçekleştirilir.